Az Európa Jövője Egyesület 1990-ben alakult, és azóta szervezi Kecskeméten az ifjúsági és gyermektalálkozókat. Céljuk, hogy a kecskeméti gyerekeket megismertessék Európa és a világ országainak gyermekeivel. 2010-ben kapcsolódtam be az egyesület munkájába, és örömmel mondhatom, hogy jelenleg is aktív tagja vagyok a "csapatnak".
Minden második évben kecskeméti családok látnak vendégül egy hétre egy-két külföldi diákot, majd a következő évben a fogadó család gyermeke látogathat ki az előző évben vendégül látott gyerkőc családjához. Jól jár mindenki... itthon színes programokkal tarkított városi rendezvénysorozat segíti a családot a fogadott tanuló heti programjának gazdagításához. A következő évben a fogadott tanuló látja vendégül a kecskeméti család gyermekét.
Csoportvezetőként 2012-ben kaptam feladatokat. Kecskemét testvérvárosa, a svéd Lidköping csoportjának fogadójaként kapcsolódtam be a szervezésbe. Egy 15 fős középiskolás korú csoportot fogadtunk abban az évben. Egy hétig kellett szállást, programot biztosítani vendégeinknek. Kecskemét város több iskolájának tanulói (Református Gimnázium, Katona József Gimnázium, Szent-Györgyi Albert Középiskola) voltak a fogadó családok között. Kezdőként én koordináltam a fogadó családok és a vendég külföldi tanulók magyarországi cserekapcsolatát.
Ezt követően egy új csoportot vezetését vállaltam fel. Az ausztriai Dornbirn városának tanulóit fogadtuk iskolánk diákjaival. Szintén 15 fő érkezett német nyelvterületről. Az osztrák fiatalok iskolánk kollégiumában szálltak meg egy hétre. Ezt követően iskolánk csoportja utazott Ausztriába. A kiutazás szervezését az egyesülettel közösen végeztük.
A szervezői és a vendéglátói feladatok koordinálását és a fogadó hét lebonyolítását Ignácz Bencéné kolléganőmmel közösen végeztük.
2016-ban ismét ezt a csoportot fogadta iskolánk. A fogadás megszervezését idén is mi vezettük: programok szervezése, fordítási, felügyelői munkára. Őszinte örömmel mondhatom, hogy egy jól működő cserekapcsolat alakult ki az évek alatt.
A csoport vezetőiként a következő feladatokat láttuk el:
Kiemelt személyes feladatunknak, és a cserekapcsolat értékének tekintettük a közös étkezések lebonyolítását. Iskolánk aulájában reggeliznek, ebédelnek és vacsoráznak a magyar és a külföldi diákok. (Kivétel a budapesti program) Együtt készítjük elő és tálaljuk fel az ételt: grillezés, kemencés kenyérlángos, bográcsozás. Ebben természetesen a szülők is segítségünkre vannak. Azt tapasztaltam, hogy ez nagyban elősegítette a tanulók gördülékeny kommunikációját, a fogadó csoport és a vendégek kohézióját.
Ködmön András
Iskolankban ujra megrendezesre kerult a jelmezversennyel es felvonulassal megkoronazott farsangi mulatsag februar 19-en. Az unnepseget egy mazsorett bemutatoval nyitottuk meg">jelmezverseny-->
Iskolánkban újra megrendezésre került a jelmezversennyel és felvonulással megkoronázott farsangi mulatság február 19-én. Az ünnepséget egy mazsorett bemutatóval nyitottuk meg
1 kiállítás12 koncert8 konferencia1 kémia2 képzés3 környezetvédelem14 meghívó33 nyelvek napja1 partnerkapcsolat1 pályázat36 rendezvény149 sport23 sportnap1 szalagavató1 szociális13 találkozó2 természettudomány1 tájékoztató8 verseny80 ünnepség5 Angol1 Csiperó2 Erasmus3 Határtalanul4 Információk1 Man szigetek1 csipero2 farsang1 felnottkepzes1 információ3 március 15-e ünnep1 pótfelvételi1 szakma1 történelem1 érettségi4 ösztöndíj1